Пудра за миење лице

1.640 ден

Чистењето на кожата мора да биде нежно и ефективно. Оваа пудра за миење на лицето делува со растителните ензими – природни протеински соединенија кои, кога се во контакт со кожата, ги раствораат нечистотиите и остатоците од маснотиите на кожата.

Пудрата за миење на лице на TianDe е погодна за сите типови кожа: ја смирува чувствителната кожа и ја матира масната кожа.
Кога се меша со вода, пудрата со растителни ензими се претвора во кремаста пена за миење на лицето. Оваа пена може да се користи и како маска за чистење и како нежен пилинг.

Резултатот е свежа боја на лицето, кожата се подмладува и почнува да се разубавува, а таа е помека и помазна.

АПЛИКАЦИЈА:
Истурете мала количина од пудрата на дланката, нежно масирајте со топла вода и потоа исплакнете. Пената може да ја остави како маска 3-5 минути. Не применувајте на пределот околу очите. До 3-4 пати неделно.

 

Шифра: 10261 Категории ,