Крем за очни капаци со подхранувачка основа

815 ден

Гел текстурата на кремот овозможува моментално освежување и ја прави кожата на очите цврста. Кремот за очи против брчки од линијата овча плацента ја храни и ја навлажнува кожата на очните капаци, отстранувајќи ги знаците на стареење.

Содржи екстракт од плацента, како и хијалуронска киселина, колаген, и витамин Е.

• содржи восочни естри кои дејствуваат како природен фактор на влага (НМФ) и го обновуваат хидро-балансот на кожата;
• содржи аминокиселини чија структура е слична на онаа на природниот колаген на кожата; затоа, тие ја враќаат нејзината еластичност и помагаат во изедначување на брчките.

Витамин Е (токоферол):
• е „витамин на младоста“ на кожата, навлажнување и регенерирање на истиот, сè додека го зајакнува слојот на епидермалната бариера;
• ги ослободува клетките од ефектите на слободните радикали, со што го забавува процесот на стареење;
• ја прави кожата поотпорна на УВ-зраците.

Резултат:
• Освежува, омекнувајќи ја деликатната кожа на очните капаци.
• Намалува видливи знаци на промени поврзани со возраста.
• ја навлажнува и ја зајакнува кожата, ја подобрува нејзината еластичност.

Начин на употреба:
Нанесете на кожата околу очите со лесни движења. Не масирајте !
Користете наутро и навечер за да постигнете најдобар резултат.

Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна возраст.

Шифра: 10306 Категории ,