Концентриран гел за околу очи против брчки 25 гр.

1.480 ден

Kожата околу очите е многу тенка и нежна, па затоа и треба посебен третман. Неговата дебелина е само 0,5 мм – како лист хартија. Таа е прва што добива брчки, секој замор се претвора во темни кругови под очите …

 

Сето ова може да се спречи со Fucoidan гел за околу очи против брчки!

Комбинацијата активни компоненти за подмладување и навлажнувачки компоненти им дава

на очите чувство на свежина и младешки изглед.

 

Гелот ќе ја врати затегнатоста на кожата околу очите, ќе ги испегла брчките  и ќе спречи појава на нови.

 

ПРИМЕНА: Нежно нанесете од гелот во зоната околу очите. За подобар ефект користете наутро и навечер, но без масажа.

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.