Стимулирачки шампон за раст на коса

1.995 ден

Овој шампон базиран на инфузија од пупки од чага и бреза потекнува од Алтај и е дизајниран како производ за нега и превенција. Целта е да се подобри состојбата на скалпот и го препорачуваме во случај на прекумерно опаѓање на косата. Како работи?
– ја подготвува косата и скалпот за примена на високо ефективни производи за зголемување на густината и растот на косата (како што се балсам и вода за коса)
– го спречува прекумерното опаѓање на косата
– ја намалува кршливоста на косата и ја зајакнува

Шампонот содржи два ефективни комплекси кои го стимулираат растот на косата: Capilia Longa-С PPF базиран на фитопептиди од долга куркума и комплекс Gründinol со екстракти од квасец, никулци од соја, хидролизиран кератин и гликозаминогликани, 11 витамини и 7 минерали. Шампонот е збогатен со пантенол.

За максимален ефект, користете го шампонот во комбинација со серум и маска за коса за густина и раст на косата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина шампон на скалпот, оставете да делува 1-2 минути, масирајте и исплакнете со вода.

SKU: 20152 Категории ,