Хидратантна крема за раце со праска

115 ден

Хидратантниот крем од праска од колекцијата Spatechnology ја враќа мекоста и еластичноста на рацете, со нежен мирис на праска.

Кремот за раце интензивно ја хидрира, омекнува и подмладува кожата. Благодарение на својот богат состав, го обновува епидермисот, ја забрзува регенерацијата на кожата и ја стимулира синтезата на колаген.
Хидратантниот крем за раце содржи вредни и ефективни состојки.
Маслото од праска ја смирува иритираната кожа, ефикасно ја храни,позитивно делува на промените поврзани со стареењето и губењето на цврстината.
Маслото од соја ја подобрува заштитната функција на кожата, ја омекнува испуканата и груба кожа.
Витаминот Е има антиоксидантни својства, учествува во формирањето на колагенските влакна и еластинот.
Пантенолот поддржува брза регенерација на кожата и интензивно ја хидрира.

Благодарение на практичното пакување, кремот за раце ќе го користите до последна капка, што го прави идеален придружник за патување.

Шифра: 40204 Категории ,