Крем за нозе со рузмарин и прополис 30 гр.

117 ден

Кремот ефикасно ја навлажнува, храни и омекнува кожата на стапалата, го спречува згрутчувањето на кожата и обезбедува целосна нега од прстите до колената.

 

Не само што кремот ја храни кожата со хранливи материи, туку помага и да се елиминираат вишокот токсини! На површината на нашата кожа има повеќе од 250.000 потни жлезди, од кои излегуваат токсини растворливи во вода. Eкстрактот од рузмарин и прополис има детоксикаторски ефект.

Кремот за нега на нозе со рузмарин и прополис брзо ќе го ослободи заморот од нозете, а посебно ќе го ценат дамите кои се љубители на чевли со високи потпетици.

Активни состојки:

-Екстракт од рузмарин,

-Екстракт од прополис

-Маслиново масло

– Маслото од пеперминт

Лесната текстура му овозможува на производот брзо да се апсорбира без да остави мрсно и лепливо чувство на кожата.

Едно пакување од 30 грама е доволно за околу 30 употреби, т.е. за еден месец дневна употреба.

Нема вештачки вкусови – кремот има природен мирис на нане.

 

Упатства за употреба: Нанесете на исчистена кожа.

Шифра: 41372 Категории ,