Крема за раце – Гоџи Шамбала, 80гр

351 ден

Гоџи Бери е локалното чудо од Истокот, клучна состојка која ќе ви ја продолжи младоста на кожата на вашите раце. Екстрактот Гоџи Бери ја забрзува поделбата на клетките во кожата, враќајќи ја нејзината еластичност. Бројни студии покажаа дека кожата на рацете старее побрзо од кожата на лицето.

Зошто се случува ова? За разлика од лицето, кожата на рацете содржи минимален број масни жлезди кои создаваат природен заштитен слој. Перење,миење на садови, сонцето и ветрот ја намалуваат водното-липидната бариера на кожата, која почнува да се суши и разлистува, што доведува до предвремено стареење и формирање на пигментни дамки..
Стоп за овој процес!

Изберете крема за раце која содржи подмладувачки состојки.

Дајте им на рацете младост и свежина со Гоџи Шамбала кремата . Ова е уште еден ефикасен лек за популарната “егзотична” азиска линија за убавина. Заситениот крем активно ја навлажнува кожата, штити од сувост и прави вашите раце да доживеат неверојатна мекост.

Шифра: 44909 Категории ,