Хидрогел за очи

345 ден

Според статистиката речиси 80% од жените по 25 години се незадоволни од тоа како изгледаат во првите часови по будењето. Главната причина за незадоволство е неможноста да се прикријат уморните подочници кои создаваат непосакуван изглед.

Дали сакате да започнете наутро со прекрасен изглед и одлично расположение? Обидете се со органските лепенки. Тие ќе помогнат да се затегне тенката кожа под очните капаци и да се создаде поголема еластичност. Благодарение на активните компоненти, лепенките можат да го трансформираат изгледот за неколку минути.

Овој производ:
Ги намалува торбичките под очите, брзо ја враќа свежината на кожата.
Ја навлажнува и ја затегнува кожата, ја прави појасна контурата на очните капаци;
Отстранува знаци на замор, и ја оживува сувата и тенка кожа на очните капаци.
Помага за изедначување на мимичните брчки.

Активни состојки:
Ирската црвена алга (црвена мов) – вистински еликсир на младоста. Ирските црвени алги имаат подмладувачки, антиоксидативен ефект. Го зголемуваат енергетскиот метаболизам на кожата, го стимулираат клеточниот раст и го подобруваат природниот локален имунитет. Тие делуваат како анти-инфламаторно средство и имаат својства за лекување на рани.

Алги модзуку – извор на фукоидан кој има моќен подмладувачки ефект врз кожата. Го поддржува обновувањето на клетките на кожата и го активира нивниот природен регенеративен капацитет.

 

Хидролизиран колаген-ја стимулира обновата на колагенските влакна на дермисот, ја подобрува густината и еластичноста и кожата, образува нежен превез врз неа, кој штити од губење на влага.
Аминокиселини од пченкарен глутен – незаменлива аминокиселина која не може да биде синтетизирана од организмот и која се обезбедува само преку храна или додатоци.
Алантоин – има регенерирачки ефект,ја омекнува и смирува кожата, ја штити од негативните ефекти на надворешните фактори.

Апликација: Ставете ги лепенките на чиста кожа под очите. По 15-20 минути, отстранете ги.
Користете ги веднаш по отворањето .

SKU: 50115 Категории ,