Пена за чистење на лице

1.750 ден

Серијата Вита Дерм служи како вистински фито-штит за кожата која е природно чувствителна или преосетлива во денешните метрополитенски услови.

Првиот чекор на нега – чистење – мора да биде многу нежен. Кожата е често преосетлива, особено поради неправилно миење. Смирувачката пена на Вита Дерм го чисти чистењето на ново ниво.

Пена:
– многу нежно ја чисти кој било вид на кожа и ја поддржува нејзината заштитна бариера
– не предизвикува чувство на затегнување
– обезбедува пријатно чувство на мека кожа

Важно: пената е погодна за сите типови кожа.

Пената содржи ефективни регенеративни и смирувачки комплекси + бета глукан, пантенол и натриум хијалуронат.

Вистинско задоволство е да се користи производот: благодарение на практичниот диспензер, добивате воздушен облак од фина пена. Како бонус, добивате економски заштеди.

Производот не содржи бои и парабени.

ПРИМЕНА:
Нанесете на влажна кожа и масажа со лесни движења. Исплакнете со топла вода. Нанесете наутро и навечер.

Шифра: 16304 Категории ,