Хидрофилен путер за отстранување шминка

1.750 ден

Хидрофилниот путер ја отстранува шминката од Вашето лице совршено, нежно и ефикасно. Нежниот путер со шеа путер, кокосово масло и витамин Е ја раствора шминката и нечистотиите на кожата (за да можете да ја отстраните без напор) и ја остава мека, свежа и хидрирана по миењето.

Путерот е наменет за кожа на лицето, вратот и деколтето и е погоден за апсолутно сите типови на кожа, вклучително и многу чувствителна кожа 

 

Не заборавајте дека висококвалитетната шминка не само што влијае на свежината на кожата и продолжувањето на младоста, туку и на тоа колку добро ќе „работат“ производите што последователно ќе ги нанесете на кожата. Користете го путерот за нежно да ги отстраните сите нечистотии.

За ваша погодност, во пакетот е вклучена и практична шпатула.

Искусете го чистењето на кожата на ново поинакво ниво

АПЛИКАЦИЈА:
1. Нанесете путер на кожата, нежно масирајте додека не се раствори шминката, а потоа измијте со вода.
2. Отстранете ја лесната шминка со путер и памучна подлога, измијте со вода или завршете го чистењето со тоник.

 

 

Шифра: 10262 Категории ,