Гел за лице

655 ден

Гелот ефикасно ја чисти кожата на лицето, отстранувајќи ја нечистотијата и вишокот сјај и делува деликатно, без да остави чувство на затегање и сувост.

Екстрактот од кинеска камелија е вклучена во составот на производот, како природен УВ-апсорбер, ги штити клетките од негативниот ефект на сончевите зраци, обезбедува антиоксидантна заштита.

Погоден за сите типови кожа.

ПРИМЕНА:
Триење на мала количина гел на дланките со топла вода. Нанесете на лицето со движења за масажа и темелно измијте.

Шифра: 15204 Категории ,