AHA & PHA влошки за пилинг на лице

1.870 ден

Пилинг влошките за лице од TianDe се 100% природни влошки изработени од памучни влакна со висока цврстина надополнети со специјален серум со AHA и PHA киселини, натриум хијалуронат и пантенол.

Комплексот со киселини обезбедува ефикасен пилинг, се бори против пигментацијата, досадниот изглед на кожата, ги чисти порите одвнатре, природно ја навлажнува и омекнува кожата. Значително ја подобрува состојбата на опуштената кожа: ја витализира, измазнува и осветлува и спречува хиперкератизација.

Природната регенерација и ексфолијација на епидермисот се зголемува со секоја употреба на овие влошки за лице.
Влошките за лице имаат кумулативно дејство, погодни се за секојдневна употреба и не треба да се плакнат.

АПЛИКАЦИЈА:

Избришете ја исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја областа околу очите. Не е потребно плакнење. Погоден за секојдневна употреба, има кумулативен ефект. Не користете на многу чувствителна кожа. Користете крема за сончање на активна сончева светлина.

Шифра: 10263 Категории ,