Екстра навлажнувачки гел за лице Botolux

1.630 ден

Обезбедува долготрајна и длабока хидратација на кожата, ја прави кожата мазна и еластична.

Витамин В3- ги пегла брчките, стимулира активирањето на “младински” протеини, имено Sirtuin 1 и Sirtuin 3, кои им помагаат на клетките да се спротивстават со процесот на стареење, го продолжуваат животниот циклус на клетката и стимулираат производство на нови клетки.

Хиалуронат натриум – ја заситува кожата со влага и спречува нејзино губење преку градење на невидлива бариера која спречува испарувањето на водата и дехидрација на подлабоките слоеви на кожата. Создава желе волумен внатре во клетката, ја пегла текстурата на кожата, го спречува и го забавува процесот на стареење.

Витамин Е – забавува оксидација на липидите и забранува на слободните радикали да ги уништуваат клетките.

Екстракт од свила – значително се зголемува нивото на хидратација преку специјални молекули кои можат да задржат вода.

Екстракт од алое вера – содржи повеќе од 200 хранливи материи кои продираат во кожата 4 пати побрзо и подлабоко од водата.

Екстракт од портулака – извор на органски киселини, кои го стимулираат обновувањето на кожата.

Сребрените честички во гелот создаваат сјајен изглед на кожата.

Употреба: Нанесете мала количина по целото лице, избегнувајќи ја зоната на очите.

Гелот за навлажнување нанесен наутро, во текот на целиот ден ја одржува влажноста на кожата и ја храни.

Ако го нанесете гелот вечер, цела ноќ се грижи за кожата, ја наситува со корисни компоненти и влага. Наутро кожата ќе биде одморена и сјајна.

SKU: 14803 Категории ,