Продадено

Интимен гел

675 ден

TianDe In Top Intimate Hygiene Gel обезбедува сигурна заштита, чувство на удобност и доверба во свежината на интимната зона во текот на целиот ден! Не само хигиена, туку и самодоверба!

Содржи повеќе од 99% природни компоненти! Не содржи сапун, ја нормализира pH. Нежната пена на гелот, младинската серија In Top by TianDe, нежно ја чисти и омекнува кожата на интимните делови, подолго време дава нежна, нежна арома и пријатно чувство на свежина за целиот ден.

Идеално за дневна интимна хигиена и за жени и за деца и за мажи. Дејство: Природните состојки одржуваат здрава микрофлора, омекнуваат, хидрираат, штитат од воспалителни процеси; Спречува развој на сувост на вагината со навлажнување на вагиналната мукоза и создавање чувство на удобност; Смирува, спречува иритација и црвенило на кожата околу областа на бикини по отстранување на влакна. Овозможува чувство на девствена чистота и природност

Активни компоненти: Млечна киселина – природен производ потребен за заштита на женските органи од штетни бактерии. Кај здрави жени, флората на гениталиите се состои од 90% од млечна киселина бактерии, кои произведуваат млечна киселина. Ако поради некоја причина се намали бројот на овие бактерии – брзо ја менува pH на мукозата и неговата способност да ги неутрализира габите, бактериите и другите напаѓачи.

Млечна киселина во составот на гелот помага во зачувување на корисната флора и штити од инфекции, одржува природно ниво на pH и природна микрофлора на интимната област. Екстрактот од камилица ја отстранува иритацијата и црвенилото, го стимулира заздравувањето и обновувањето на клетките, ја нормализира микрофлората.

Камилицата има антиинфламаторно и бактерицидно дејство. Исто така постои и смирувачки имот. Алантоин има антиинфламаторно, смирувачко, омекнувачко дејство; промовира регенерација на клетките на кожата.

Начин на употреба: Нанесете мала количина на гел на интимните делови од телото и потоа исплакнете темелно само со топла вода.

Нема на залиха

Шифра: 65502 Категорија