Валупта за жени 2 бр. (5гр.)

900 ден

Разбуди ја својата сензуалност!

Аминокиселината L-аргинин е основната активна состојка на гелот. Volupta од TianDe е првиот производ кој содржи висока концентрација на оваа активна состојка. L-аргинин го активира процесот на производство на азотен оксид (НО) кој ги проширува крвните садови и на тој начин обезбедува голем проток на крв во репродуктивните органи. Редовната употреба на L-аргинин придонесува за подобрување на циркулацијата на крвта во карличните органи, го зголемува тонот на интимните мускули и има позитивен ефект врз телото.

Ментолот содржан во производот ја зголемува апсорпцијата на аргинин и ги стимулира нервните завршетоци и придонесува за поинтензивна вагинална секреција.

Карактеристична особина на гелот Volupta + од TianDe е неговата содржина на млечна киселина, која ја негува интимната микрофлора на мукозната мембрана и одржува природно ниво на pH. Формулата на производот е збогатена со пантенол и алантоин, кои ја навлажнуваат и омекнуваат мукозната мембрана и ја спречуваат иритацијата.

Кога ви треба производот:

  • со мала чувствителност за време на сексуален однос – да се зголеми возбудата и полесниот оргазам;
  • во сувост на вагината; да се зајакне сексуалната желба;
  • да достигне оргазам со партнерот истовремено;
  • го стимулира оргазмот кај жени кои имаат потешкотии да го постигнат.

Активни состојки:

  • Л-аргининот е аминокиселина. Производот има висока концентрација, што помага да се активира природната возбуда. Се апсорбира преку мукозата. Количината на Л-аргинин во организмот се намалува по 35 години.
  • Ментол – ги стимулира нервните завршетоци, го зголемува природното подмачкување и ја зголемува апсорпцијата на Л-аргинин.
  • Млечна киселина – го одржува нивото на pH во нормала и ја штити флората.
  • Пантенол и алантоин – ја намалуваат иритацијата на мукозата, ја навлажнуваат и омекнуваат.

Апликација:

Нанесете гел-лубрикант во основата на клиторисот 5-10 минути пред интимен контакт. Една доза е доволна за 5 пати.

Шифра: 65301 Категорија