Секојдневни дамски влошки со екстракт од Алое „Нефритена свежеина” (20 бр.)

485 ден

Влошките “Нефритена свежеина” се произведени со најнова технологија и содржат патентиран состав на FCM од 19 билки со додадени екстракти од алое во висока концентрација или нане. Употребата на завои е да се спречат гинеколошки заболувања, за време на терапија за одржување и да се поддржи третманот. Се препорачува за превенција од гинеколошки заболувања и употреба при терапија на одржување на дисбактериоза, воспаление, нарушувања на менструацијата, циститис и уретритис. Добро е да се консолидираат резултатите од третманот.

Дејство: Дејството на влошките “Нефритена свежеина” е оправдано со повеќе ефекти.

 1. Фитотерапија – Апсорпција на билни компоненти директно преку мукозната мембрана на надворешните гениталии.
 2. Фитонциди – есенцијалните масла способни да убијат микроби испаруваат од површината на облогата, имаат хармонизирачки ефект врз меридијаните Чун Маи и ​​Жен Маи.
 3. Акупресура – стимулација на биолошки активните точки со нежно притискање на завојот на телото (90 биолошки активни точки).

Влошките на TianDe ги имаат следниве својства:

 • Ја нормализираат киселинско-базната рамнотежа на женските гениталии. Спречете развој на патогени бактерии (вклучително и циститис).
 • Придонесете за обновување на здравата микрофлора во вагината. Тие ја подобруваат циркулацијата на крвта и го олеснуваат отокот во областа на гениталиите, елиминирајќи ги резултатите од задржување на течности (вклучително и хемороиди).
 • Олеснете ја чувството на болка. Намалете ги симптомите во менопаузата. Тие помагаат да се зајакнат позитивните резултати од сложената терапија. Тие го зголемуваат тонот на мускулите во карличната област и спречуваат спуштање.
 • Подобрување на квалитетот на интимниот живот. Тие исто така можат да се користат од мажи за проблеми со простатата и да се зголеми потенцијата (се препорачуваат дневни облоги “Нефритена свежеина” со ментол, нанесени во перинеумот).
 • Структура на влошката Тианде:
 • Површината на влошката е со високо квалитетна вискоза со една цел – брза апсорпција на влага.
 • Слој од 100% природен памук: веднаш апсорбира течност и и овозможува на кожата да дише. Ултра-апсорбирачкиот полимер ја претвора течноста во гел и спречува да истекува.
 • Надворешниот слој ја блокира течноста.
 • Тие се збогатени со патентиран концентрат на екстракти од билки подготвени според античките рецепти на исцелителите од кинеската династија Танг.
 • Патентиран состав на FCM од 19 билки со додадени екстракти од алое и нане.

Кога да се користи?

 • Во комплексен третман на какви било гинеколошки заболувања.
 • Во изразени манифестации на воспалителни процеси.
 • За спречување на гинеколошки проблеми

Како да се користи?

Дневно – може да се користи за лична хигиена и превенција – 1 на ден.

Забелешка: Во првите 3-6 часа во областа на контакт со завојот може да има чувство на мало горење или, обратно, студено. Ова поминува самостојно за 6-12 часа и не бара дополнителна интервенција. Развиено од: Кинески државен медицински институт заснован на традиционални методи на здравствена заштита кои се применуваат во Кина повеќе од 5000 години. Кинеските исцелители, користејќи антички рецепти за подготовка на лековити препарати, успеваат да извлечат 300 состојки од една билка!

SKU: 61911 Категорија