Секојдневни влошки со билки „Нефритена свежина” (20 бр.)

406 ден

Дали сакате да се чувствувате самоуверено и пријатно секој ден? Со секојдневни облоги „Нефритена свежина” е лесна! Тие не се обични преливи – ова е нова генерација на фитокомпрес со патентиран фитокомплекс, развиен од Кинеската академија на науките во Гуангжу, особено за компанијата TianDe.

Тие се погодни и за дами без циклус. Активните состојки на екстракти од нане и кинеска камелија, масло од каранфилче, дејствуваат на неколку начини:

  • Подобрување на циркулацијата на крвта и олеснување на отокот во областа на гениталиите, елиминирање на резултатите од задржување на течности (вклучително и хемороиди);
  • Дава чувство на удобност и свежина, а истовремено се грижи и за здравјето на жените;
  • Тие исто така можат да се користат од мажи за проблеми со простатата и да се зголеми потенцијата (за оваа намена се препорачуваат дневни облоги “Нефритова свежина” со ментол, ставени во перинеумот).

Тие целосно го следат движењето на телото без да се виткаат или деформираат додека ги користите. Што и да правите во вашиот секојдневен живот, ќе остане на место, дури и за време на интензивни спортски активности.

  • Фитонциди – есенцијални масла способни да убијат микроби, испаруваат од површината на облогата, имаат хармонизирачки ефект врз меридијаните Чун Маи (или Јуи Меи) и Хенен Маи.
  • Акупресура – стимулација на биолошки активните точки со нежно притискање на завојот на телото (90 биолошки активни точки лоцирани во перинеумот).

Употребата на влошките е да се спречат гинеколошки заболувања, а за време на терапијата за одржување (дисбактериоза, воспаление, менструални нарушувања, циститис и уретритис) ги подобруваат резултатите од третманот. Тие имаат особено корисен ефект врз репродуктивниот систем.

Примена: Дневно – може да се користи за лична хигиена и превенција – еден ден или според вашите индивидуални потреби. Максимален ефект на хигиенски салфетки со билки „Jade Freshness“ се постигнува во комбинација со употреба на „Phytotea со златен корен“ или „Phytotea со ortilia“ и доследна употреба на преливи „Енергија на билки“, и во критичните денови и на ден.

Забелешка: Во првите 3-6 часа во областа на контакт со влошката може да има чувство на мало горење или, обратно, студено. Ова поминува самостојно за 6-12 часа и не бара дополнителна интервенција.

Развиено од: Кинески државен медицински институт заснован на традиционални методи на здравствена заштита кои се применуваат во Кина повеќе од 5000 години Кинеските исцелители, користејќи антички рецепти за подготовка на лековити препарати, успеваат да извлечат 300 состојки од една билка!

Шифра: 61914 Категорија: