Крема за лице целосно опоравување и против брчки

1.355 ден

Нежен крем за Вашата кожа за заштита во текот на целиот ден. Ја елиминира сувоста, ја враќа еластичноста, а со тоа ја спречува појавата на брчките и намалување на веќе постоечките брчки и ја намалува возрасната пигментација на кожата.

Шифра: 15103 Категории ,
Опис

Опис

Овој мек крем за лице ќе се грижи за вашата кожа цел ден. Се бори против сувоста на кожата, ја враќа еластичноста, ги измазнува брчките и ја намалува пигментацијата што се јавува како резултат на стареење.

Производот е дел од серијалот фактор змија посветен на интензивна корекција на промените во зрелата кожа. Производите од оваа серија содржат масло од змија Мамуши, активатор на анти-старосен комплекс Брилијан-KS68  на клеточна регенерација на клетки и група на хидрантни агенси како што се солите на хијалуронска киселина и гликоза на дисахарид.

ПРИМЕНА:
По рутината на чистење на кожата, нанесете мала количина крем на лицето и вратот. Масирајте го кремот во вашата кожа со нежно кружно движење. Избегнувајте ја областа околу очите.