Маскара

929 ден

Маскарата во боја на трепки е модерен тренд на сезоната! Холивудските starsвезди гордо трепкаат трепки во боја на виножито, а сега маскарата во боја не е чин на пркос или смела лична изјава, колку што е елегантен и впечатлив додаток во вашата секојдневна рутина за шминкање. Кога е избрана паметно за да го надополни вашиот изглед, може дури и да изгледа соодветно во канцеларијата.

Со маскарата на TianDe, вашите трепки – лесни и светли исто како крилјата на пеперугата – ќе привлечат погледи со восхит! Стапчето, со тврдите влакна, совршено ги одделува и ги крева трепките, правејќи го погледот совршено оружје за заведување! Благодарение на својата формула за долготрајно носење, маскарата нема да се шушка или размачкува во текот на целиот ден.

За повеќе рафиниран изглед, нанесете маскара во боја на вашата основна црна боја на самите совети. Тоа ќе биде видливо на силната сончева светлина, што го прави вашиот поглед особено шармантен. За посмел, позаборавен изглед, користете маскара самостојно.


ПРИМЕНА:
Користете стапче, темелно обојте ги трепките од корените до врвовите, ако сакате да добиете смел резултат. За поприроден ефект, ставете ја маскарата само на советите.

Шифра: 80123 Категорија