Балсам за коса “ Златен ѓумбир“

1.175 ден

Ја подобрува структурата на влакното, му дава нежност и еластичност, ја прави свиленкаста, го отстранува првутот. Избалансиран комплекс од растителни екстракти и природни масни компоненти кои придонесуваат за зајакнување и раст на косата. Ја штити косата од штетните влијанија. Погоден е за сите типови коса.

Активни состојки:

Екстракт од ѓумбир е вистинско богатство за секој тип на коса. Зајакнува, регенерира и храни. Ja aктивира микроциркулацијата на скалпот, ги стимулира фоликулите на косата и го забрзува растот, ја заштитуваат од кинење.

Хидролизирано кокосово масло е одличен начин за потхрана на  оштетената коса.

Примена:
Се нанесува на влажна и чиста коса.По неколку минути темелно се плакне.

Се препорачува да се користи во комбинација со шампонот од „Златен Ѓумбир“.

Шифра: 21309 Категории ,