Смирувачки и заштитен крем за лице – Вита Дерм

2.115 ден

Вита Дерм е заштитен крем за лице кој ефикасно го негува и штити од негативните фактори на животната средина.

Производот содржи ефективни регенеративни и смирувачки комплекси + бета-глукан, пантенол и натриум хијалуронат што значи:

– ја враќа природната заштитна функција на кожата

– ја зајакнува липидната бариера и интензивно ја хидрира кожата

– ги измазнува постоечките  брчки

– ја враќа еластичноста и флексибилноста на кожата

 

Производот не содржи бои и парабени

ПРИМЕНА:

Со внимателни кружни движења, нанесете мала количина на производот на претходно исчистената кожа на лицето и вратот и избегнувајте ја областа околу очите.

Користете го  наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

Шифра: 16301 Категории ,