Крем гел за миење

950 ден

Елиминира нечистотии и шминка на кожата и го поддржува неговото природно ниво на влага. Ги подобрува својствата на бариерата на кожата.

Колагенот учествува со 70% од сите протеини кај младешка кожа. Сепак, нејзината синтеза се забавува кај повеќето луѓе почнувајќи уште на возраст од 30 години. Квалитетот на колагенот подлежи и на промени поврзани со возраста: ја губи способноста за складирање на влага, станува се помалку еластична. Производите во серијалот „Колаген Актив“ содржат хидролизиран колаген што ги обновува протеинските влакна во матрицата и ја продолжува младоста на вашата кожа.

Производите во серијалот „Колаген Актив“ се препорачуваат за употреба со почеток на 35 години.

ПРИМЕНА:
Нанесете мала количина крем-гел на кожата на лицето и вратот по линиите за масажа со нежни движења. Исплакнете темелно со топла вода.

Шифра: 12701 Категории ,