Кондиционер за коса, со екстракт од печурки за слаба, тенка и третирана коса

738 ден

Заштитува од УВ зрачење, дава дополнителен волумен. Ја храни косата, штити од опаѓање, го активира растот. Нејзиниот екстракт има уникатна особина за активирање на заштитните функции на косата, има антиоксидативни својства и ја забрзува синтезата на колагенот. Ја враќа структурата на косата по фарбањето. Се препорачува да се користи како активен имуностимуланс со насочено дејство за зајакнување на косата и спречување на нејзината загуба. Се препорачува за слаба, тенка и третирана коса.

За сите видови на коса.

Употреба: Нанесете рамномерно на чиста и влажна коса и по 2-3 минути исплакнете темелно со вода.

Шифра: 20136 Категории ,