Крпа за миење садови

490 ден

Двострана крпа за садови ќе и го олесни животот на секоја домаќинка.

– Меката страна лесно ја отстранува маснотијата, дури и во ладна вода и без употреба на детергенти.
– Другата страна со абразивна површина ја отстранува тврдоглавата нечистотија од садовите и ви помага да се справите со згорени и заглавени остатоци од храна.

Овој модерен производ изработен од супер микрофибер е идеален за миење и полирање садови, како и за отстранување на нечистотија од кујнски апарати и разни површини.
Кога е сува, крпата е во состојба совршено да ги полира сите стаклени површини и производи.

Благодарение на специјалната ткаенина, крпата е ефикасна дури и без средства за чистење.
Супер микрофиберот има својства на отстранување на нечистотии и маснотии, давајќи и на ткаенината цврстина и отпорност од абење.

Благодарение на нејзината големина од 20 х 17 см, миењето садови ќе биде удобно и лесно.

ПРИМЕНА:
Погоден за садови и кујнски површини. Не користете ја абразивна страна на површини склони кон гребење.
Не пеглајте, не сушете ја на директна топлина.

SKU: 980199 Категорија