Продадено

Фиточај за крвните садови со детелинка

730 ден

Билките содржани во хербалната смеса имаат благотворно дејство на кардиоваскуларниот систем.

Предупредувања: не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките, Не користете за време на бременост и лактација.
Се препорачува да се консултирате со вашиот лекар пред употреба. Не користете со лекови. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете додатоци во исхраната како замена за врвна и урамнотежена исхрана.
Да се чува подалеку од дофат на деца, на максимум. температура до 25°C, при релативна влажност макс. до 70%.

Состав: Овошје од глог (1200 mg), билка од маточина (900 mg), цвеќиња и билки од детелина (900 mg), билка од оригано (600 mg), лисја од тусилаго фарфара (600 mg), лисја од Orthosiphon Aristatus (600 mg), бреза Лисја (600 mg), листови од рузмарин (300 mg), цвеќиња од невен (300 mg).

АПЛИКАЦИЈА:
Истурете во една чаша (200 ml) врела вода врз 1 пакување (1,5 g) билки. Оставете 10-15 минути. Препорачана дневна доза: за возрасни – една чаша чај еднаш дневно за време на оброк. Препорачано времетраење на употреба: 3-4 недели.

Нема на залиха

Шифра: 123915 Категорија