Лепенки за очи од црвени алги и Yuzu Hydrogel (60бр.)

1.870 ден

Деликатната кожа околу очите е првата која реагира на стареењето, изразите на лицето и негативните ефекти од околината. Резултатот се темни кругови, мимички брчки , „вреќи“ под очите, отоци и брчки. Овие хидрогелни перничиња за очи од линијата Ocean Riches се развиени за инстантно да ја регенерираат кожата и да и вратат свежа и со младешки изглед.

Хидрогел перничиња:
– ги намалува знаците на отоци
– мазни мимички брчки
– хидрираат
– ја освежуваат областа околу очите

Пакетот содржи 60 лепенки за цел месец секојдневна употреба.

Производот содржи комбинација од фитокомпоненти: минерали од црвени алги, витамински екстракт од јузу агруми и ефективни навлажнувачки полисахариди од коренот на конјац – конјац манан. Формулата е збогатена со натриум хијалуронат и ниацинамид (витамин Б3). Активните состојки заедно ја зголемуваат еластичноста, тонусот и заштитните функции на кожата.

Лепенките може да се користат за да се ослободат од брчките под очите, назолабијалните брчки, брчките на челото итн.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете лепенки на исчистената кожа на долните очни капаци, наместете ги целосно на кожата. Оставете 15-20 минути. За најдобри резултати, се препорачува да се чуваат во фрижидер. Лепенките може да се користат и во областа на челото, брадата и сл.

Шифра: 56005 Категории ,