Гел за миење лице Master Herb

950 ден

Гелот е специјално дизајниран за секојдневно чистење на мaсна кожа. Нежно и ефикасно ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум без презаситеност на кожата. Нормализира активност на лојните жлезди, ја смирува кожата, го отстранува црвенилото и го враќа нивото на pH вредност. Создава мазна пена и лесно се мие.
ПРИМЕНА:
Ставете мала количина на гел во дланките, измешајте ја со вода додека се направи пена и ставете ја на лицето и вратот. Масажирајте 1-2 минути, а потоа исплакнете со вода. За најдобри резултати, се препорачува да се користи во комбинација со други производи од серијалот Master Herb.

Шифра: 11319 Категории ,