Околуочен крем – Гел

1.270 ден

Текстурата на Аквагел со лесно топење оптимално ја храни кожата со хидратација и ја додава нејзината мазност и еластичност што недостасуваат особено во областа на брчките на лицето.
Гелот ја смирува кожата, ја ублажува напнатоста и го спречува лупењето. Може да ја освежи кожата по недостаток на сон или стрес.
Поконцентрираниот состав особено одговара на кожата со склоност кон маснотии и несовршености кои бараат постојана и интензивна хидратација.
АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на претходно исчистената кожа на очните капаци и лицето.

Шифра: 17003 Категории ,