Пилинг од праска

125 ден

Отстранете ги мртвите клетки од кожата со помош на пилинг. Темелно ја чисти и ја подготвува кожата на рацете за понатамошни процедури.

Активните состојки на пилингот делуваат на мртвите клетки и лесно ги отстрануваат, оставајќи ја кожата кадифено мазна и подготвена да ги апсорбира сите хранливи материи во следните фази на нега.

Основата на пилингот е јаболковата АХА киселина, која го активира формирањето на нови клетки, поттикнува интензивен процес на чистење и регенерација на кожата, а исто така го подобрува влијанието на други активни супстанции. Екстрактот од лист од праска ја хидрира, тонизира и омекнува кожата, ја изедначува бојата, ја храни, спречува лупење на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и цврстина.

Благодарение на мини пакувањето е идеален за патување и можете да го користите до последна капка.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го пилингот на сува и чиста кожа на рацете. Потоа масирајте со кружни движења. Исплакнете темелно.

Шифра: 40203 Категории ,