Крем за раце и нозе 30 гр.

140 ден

Благодарение на формулата богата со активни состојки, овој крем Алтај Сакрал се грижи за секој аспект на вашите раце и нозе: тој го храни, омекнува, го подобрува тонот на кожата, помага да се одржи млад изглед,  и ја штити кожата од бактериите и негативните фактори на животната средина.

Формулата за крем содржи природни масла и екстракти од растенијата на Алтај – една од најчистите дестинации на планетата.

Кремот не содржи парабени и вештачки бои. Во исто време, тоа создава “водена перничка за поголема безбедност” на површината на кожата.

Аромата на кремот ќе биде пријатно изненадување бидејќи ќе ве потсети на слаткиот мирис на планинската ливада Алтај на жешкото летно пладне. Полифонискиот хор од разни билки, особено од горчливиот сладок мирис на пелин, ќе создаде атмосфера на мир и хармонија.

Економското пакување во мало вреќиче ви овозможува да добиете високо квалитетен производ по прифатлива цена. Ако се користи секојдневно, кремот ќе трае околу еден месец.

ПРИМЕНА:
Нанесете на чисти раце.

Шифра: 44412 Категории ,