Топла бања за нозе (Talasso), 24/38/10 гр.

630 ден

Мешавината на природни масла ефикасно ја омекнува грубата кoжа. Ја зголемува циркулацијата на крвта, ги загрева нозете, ублажувајќи ги симптомите на студ. Го регулира потењето и спречува појава на непријатен мирис. Редовното капење штити од габични заболувања.

Примена :  Растворете го пакетот бр.1 во врела вода до формирање на желе. Капете 10-15 минути. Потоа додадете ја содржината на пакувањето бр.2 и искапете ги нозете уште 5-10 минути. Потоа нанесете ја потребната количина на гелот за масирање за загревање од пакетот бр. 3 на кожата на ногата со масажни движења.

Шифра: 42302 Категории ,