Пилинг – Collagen Active

1.505 ден

Кожата треба да дише. Сепак, мртвите клетки, кои формираат невидлив слој и ја сушат кожата, можат да го спречат тоа, предизвикувајќи досадна промена на бојата и фини брчки.

Пилинг за лице против стареење од  линијата Collagen Active нежно и длабоко ја чисти  кожата и ги отстранува непотребните клетки од површината на кожата.

Пилингот:

– активира регенерација и ексфолијација на епидермисот

– ги прочистува порите, подобрувајќи го пристапот на кислород до клетките

– ја олеснува површната пигментација

– го освежува тонот на лицето, ја одржува еластичноста на кожата

– има подмладувачки ефект во случај на видливи промени поврзани со возраста

 

Производот содржи хидролизиран колаген, кој ја одржува кожата еластична. Специјалниот состав без киселина е идеален за последователна нега против стареење.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на кожата со кружни движења 1 минута, а потоа исплакнете со вода.

 

Шифра: 12716 Категории ,