Ревитализирачки алгинат фитомаска за лице

420 ден

Маската има сеопфатен ефект на кожата на лицето, ја зајакнува циркулацијата на крвта, ги намалува проширените пори, ја зајакнува и подигнува вашата кожа, ја намалува појавата на брчки и совршено тонизира. Фитосоставот вклучува природни компоненти: листови од коприва, мелем, црна рибизла, мајчина душица, бибер нане, цветови од камилица, овесно брашно, корен од сладунец, алгинат (полисахарид од кафеава алга).

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете рамна лажичка од сувата смеса во топла вода (+30 °C), измешајте до цврста конзистентност и нанесете ја на исчистената кожа 15-20 минути. Потоа отстранете ја маската и измијте ги сите остатоци со топла вода.

Шифра: 14703 Категории ,