Сапун за веѓи

495 ден

Добро негуваните веѓи создаваат лифтинг ефект и го отвораат изгледот. Овој производ совршено ги фиксира влакната во текот на денот и во исто време се грижи за нив, им дава еластичност, ги штити од кршење и оштетување, а исто така создава лесен ефект на природна нијанса.

Има голем број на ефекти:
– го моделира обликот на веѓите
– ги дели влакната
– ги поправа и најтврдокорните влакна
– создава светлосен ефект на природна нијанса
– ја зголемува издржливоста на шминката на веѓите

Идеален за непослушните влакна, тесни заоблени веѓи (сапунот оптички ќе ги прошири) и обоени веѓи.

Создава долготраен стил со ефект на ламинирање. Пакетот вклучува и практична четка.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете фиксирачки сапун на веѓите.

Шифра: 80142 Категории ,