Серум за лице со кордицепс

1.130 ден

Серумот за лице Cordyceps од линијата Tibetan Herbs помага да се регенерира кожата и обезбедува грижа за нормална и постара кожа. Благодарение на својата фина текстура, ја покрива кожата како лесен превез и многу брзо продира длабоко во нејзините слоеви. Серумот:
– помага во процесите на подмладување на кожата
– и дава на кожата совршена мазност и еластичност
– ги измазнува брчките, дава свеж изглед
– хидрира и го регулира балансот на влажност во долните слоеви на епидермисот, зајакнувајќи ја заштитната бариера на кожата
За да го подобрите ефектот, користете ја целата линија на производи од Тибетски билки базирани на легендарниот кордицепс. Специјално за нега на кожа над 35 години.
Серумот уште подобро делува во комбинација со крем за лице, кој ги подобрува неговите ефекти, а воедно ја хидрира и храни кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од производот на кожата на лицето 1-2 пати на ден.

Шифра: 12117 Категории ,