Сет за нега на рацете за совршено свилена кожа

1.750 ден

СЕОПФАТЕН ТРЕТМАН ЗА ДЕЛИКАТНА КОЖА НА РАЦЕТЕ:
1️⃣ Гелот за пилинг го отстранува слојот на кератинизирани клетки, оставајќи ја кожата еластична и чиста;
2️⃣ Пилингот со сол ја подобрува циркулацијата, ја заситува вашата кожа со витамини и минерали, давајќи и свилен допир;

3️⃣ Кремот ја хидрира, храни и ја обновува вашата кожа, оставајќи ја мека и еластична.

ПРИМЕНА:

Чекор 1️⃣ : нанесете мала количина на гелот за пилиг на влажна кожа, а потоа исплакнете темелно со вода.
Чекор 2️⃣ : нанесете мала количина од солта на влажна кожа. Оставете ја да делува 2-3 минути, а потоа исплакнете ја со вода.
Чекор 3️⃣ : нанесете крем на исчистената кожа на рацете.

 

SKU: 43302 Категории ,