Крем стимулатор за совршени бедра

1.050 ден

Целулитот е најголемиот  непријател за секоја дама која сака да има совршен изглед . Тоа е особено непријатно кога треба да  го облечете  вашиот омилен костим за капење или  фустан, но знаете дека вашите колкови и задник се далеку од совршени. За да го отстраните целулитот и вашите нозе да бидат во одлична форма, пробајте го стимулирачкиот крем за совршени бутови. Концентрирана формула за шок третман на досадната кожа од портокал!

Ефектот на кремот врз телото е сличен на термоактивна масажа која ги решава проблемите на бутовите.Кожата конечно ќе се здобие со еластичност за која секогаш сте сонувале!  Спречете појава на стрии  и кожата да се опушта и виси. Екстрактот од fuscus (кафеави алги) ја зајакнува кожата, го отстранува вишокот на течност и помага да се ослободи од вишокот килограми.-Екстрактот од  костен содржи гликозиди, сапонини, танини и многу други корисни состојки кои секојдневно го подобруваат изгледот и состојбата на кожата. Исто така ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и помага во борбата со проширените вени.

Есенцијалното масло од портокал ги отстранува токсините од телото. Ги нормализира метаболичките процеси и тонизира.-Екстрактот од црвен пипер ја стимулира циркулацијата на крвта, ја ублажува болката и го олеснува стресот, тоа помага да се намалат маснотиите. Загрева и има антибактериско дејство.

Ментолот помага во циркулацијата на лимфа, лади, освежува и “повлекува” замор од телото.