Крем за раце 30 гр.

140 ден

Овој крем Алтај Сакрал интензивно ја храни и хидрира кожата, помага во одржување на рацете со млад изглед и се грижи за кожата и за кутикулите. Формулата на кремот содржи природни масла и екстракти од растенијата на Алтај – една од најчистите дестинации на планетата.

Кремот не содржи парабени и вештачки бои. Една од клучните состојки содржани во кремот е екстракт од семето на морето од алтај.

Ова растение е шампион кога станува збор за активни, природни верзии на бета-каротен (претходник на витамин А) и витамин Е. Овие состојки и помагаат на кожата да изгледа млада, затегната и еластична.

Економското пакување во мали рамни вреќички ви овозможува да добиете високо квалитетен производ по прифатлива цена. Ако се користи секојдневно,  ќе трае околу еден месец.

ПРИМЕНА:
Нанесете на чисти раце.

SKU: 44410 Категории ,