Ултра нежен гел за чистење

655 ден

Непишаното правило за чистење на кожата е „колку повеќе себум отстранувате, толку повеќе се акумулира“.

Луѓето со мрсна и комбинирана кожа најчесто страдаат од прекумерно лачење на себум. Кога чувствувате дека вашата кожа е мрсна, сакате веднаш да го исчистите лицето. Сепак, кожата може да реагира на силни производи со производство на уште повеќе себум, и така продолжува и продолжува. Почнете да користите нежни производи и излезете од маѓепсаниот круг.

Ултра нежното средство за чистење Herbal Energies ефикасно ја чисти кожата, ги отстранува нечистотиите и вишокот сјај, а притоа е нежен и не остава чувство на сувост.

Гелот содржи екстракт од листови од чај, кој е силен природен апсорбер на УВ зрачењето и главен заштитник на клетките од негативните ефекти на сончевите зраци. Овој екстракт обезбедува антиоксидантна заштита на клетките, ја чисти кожата и ги минимизира порите, така што кожата повеќе не е толку мрсна и сјајна.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies за сеопфатна нега.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина гел на лицето, масирајте и потоа измијте.

SKU: 17104 Категории ,