Универзален отстранувач на дамки ECODEVIVA

630 ден

Универзален отстранувач на дамки базиран на фитоензими, зеолити и активен кислород, брзо и ефикасно ги отстранува дамките од вино, кафе, чај, кечап, маснотии, јод, блескаво зелена боја, кармин, флеки од крв, мастило, флеки од маркери на разни текстили, облека, тапациран мебел, автомобилски ентериер,итн.
Одличен во комбинација со течниот детергент за перење алишта
Складирање: чувајте го на суво место на температура на, не поголема од 35 °C.
АПЛИКАЦИЈА:

Извалканото место намачкајте го со топла вода, нанесете средство за отстранување дамки, лесно тријте додека не се формира бела пена, почекајте 5-10 минути, а потоа исплакнете со вода. Доколку е потребно, зголемете го времето на чекање.

 

 

Шифра: 1480205 Категорија