Фито обвивка „Моделирање на фигурата“

455 ден

100% природен производ за спа третман дома. Формулата на оваа сложена обвивка за тело е резултат на иновативното истражување и развој на TianDe: листовите на алгите се збогатени со комплекс од активни супстанции кои исклучително ги зголемуваат ефектите на обвивката (алгинат, ѓумбир, зелен чај, алтајски билки) Резултат:
– пофлексибилна, еластична и затегната кожа;
– вишокот маснотии во проблематичните области се намалува;
– помалку видливи знаци на целулит.

АПЛИКАЦИЈА:

Содржината од пакувањето додадете ја во топла вода, мешајте додека не се соедини, почекајте 5-10 минути, а потоа нанесете на проблематичните области на бутовите, задникот и стомакот. Завиткајте во фолија. Исплакнете по 20-25 минути.

Шифра: 14707 Категории ,