Универзален пилинг од лимон

590 ден

Пилингот за тело е исклучително корисен и пријатен дел за нега на кожата. Освен што ги отстранува мртвите клетки и токсините, тој го подготвува дермисот за понатамошен третман со козметички производи.

Универзалниот пилинг од лимон е најдобриот подарок кој можете да и го подарите на вашата кожа. Возбудливиот мирис на цитрус ќе ги разбуди вашите сетила и ќе предизвика експлозија на свежина во вашето тело. Производот се грижи за чистотата на порите ги отстранува вишокот маснотии, прашина и козметика брзо и лесно.

По масажа за пилинг, кожата веднаш станува спокојна, кадифено мека и видливо освежена. Чувство што може да се спореди само со скапа и долготрајна СПА процедура. Помогнете му на вашето тело да дише слободно.
Редовната употреба на производот ги олеснува фините брчки и значително ги намалува длабоките брчки. Активните состојки ја избледуваат кожата и го осветлуваат тенот.

Активни состојки:
Екстрактот од агруми од Бергам ги затегнува порите. Има ефект на избелување и ја подобрува секрецијата на токсините. Со докажани антиоксидантни и регенеративни својства.

Јаболковата киселина ефикасно помага да се отстранат мртвите клетки и црните глави. Го стимулира обновувањето на клетките.

Хидролизираната свила формира невидлив слој на кожата и остава влага колку што е потребна за совршена хидратација.
Колаген амино киселините помагаат кожата да биде поцврста и мазна.

Начин на употреба:
Нанесете мала количина пилинг на исчистено лице или тело со избегнување на површината околу очите и масирање на 1-2 минути. Потоа се мие со млака вода. По пилинг не се препорачува изложување на сонце.

Шифра: 30201 Категории ,