Чај од црн лист со корен од Родиола Розеа

730 ден

Кинескиот чај помага во одржување на нормални ментални и физички способности. Розерутот помага во одржување на нормалната функција на циркулаторниот систем и придонесува за нормални ментални и когнитивни функции (меморија, концентрација, внимание, функции на говорот, когнитивна брзина и способност за разбирање информации).

Состав од 1 кесичка: лист Camellia sinensis – 1600 mg, корен од Rhodiola rosaea – 400 mg
Напомена: Не е погодно за деца и адолесценти. Не е погоден за бремени жени и доилки. Можна нетолеранција на компонентите на производот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не се замена за разновидна исхрана. Се чува вон дофат на деца.
Складирање: чувајте го на температура од 0 до +25 °C и релативна влажност од 75%.

АПЛИКАЦИЈА:
Исплакнете чаша (200 ml) со топла вода, ставете кесичка чај, додадете топла вода (85-95 °C) и варете 5-10 мин. Во готовиот пијалок можете да додадете мед или лимон.

 

SKU: 225436 Категорија