Продадено

Појас со турмалин

5.620 ден

Го намалува локалниот стрес во долниот ‘рбет, карлицата и абдоменот. Корисно за спорт и други долгорочни физички активности. Помага да се подобри циркулацијата на крвта, предизвикувајќи чувство на топлина во долниот регион.

Појасот се препорачува скоро на сите кои го оптоваруваат ‘рбетот за време на продолжено седење или стоење, зголемена физичка активност или кревање тешки предмети. Помага во борбата против целулитот, истовремено подобрувајќи го целокупното здравје.

Начин на употреба.

Ставете влажна крпа на долниот дел на грбот, прицврстете го појасот. По 15-20 минути, ќе ја почувствувате топлината. Додека носите чувствувате топлина индивидуално, но не повеќе од 2 часа на ден сè до исчезнувањето на болката. По пауза од еден месец, доколку е потребно, повторно започнете ја постапката.

Турмалин е единствената меѓу сите минерали на земјата, која има постојано магнетно поле.  Kрвта на лицето содржи железо (приближно 4,2 g), така што целото тело има електромагнетно поле.

Ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфниот проток, нивото на кислород во крвта, ги активира енергетските ќелии и го регулира нервниот систем.

Не се препорачува употреба на производи од турмалин доколку има онколошки заболувања, варикозитет, оштетување на кожата, како и лица со метални импланти во организмот.

Нема на залиха

Шифра: 30126 Категорија