Чај од црн лист со Чага

730 ден

Кинескиот чај помага во одржување на нормални ментални и физички способности. Предупредување: Не е погодно за деца и адолесценти. Не е погодно за бремени жени и доилки. Се пие еднаш дневно. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не се замена за разновидна исхрана. Се чува вон дофат на деца.

Складирање: чувајте на температура од 0 до +25 ° C и релативна влажност од 75 %.

ПРИМЕНА:

Наполнете чаша (200 ml) со топла вода, ставете кесичка со чај, додадете топла вода (85-95 ° C) и оставете го да отстои 5-10 мин. Можете да додадете мед или лимон во готовиот пијалок.

 

SKU: 225435 Категорија