Козметичка крпа за чистење очила

290 ден

Очила, паметни телефони и таблети, лаптопи, фотоапарати … денес веќе не можеме да замислиме да го започнеме денот без овие важни гаџети, а повеќето од нас исто така ги знаат проблемите поврзани со грижата за овие уреди: отпечатоци од прсти на леќи и сензори на уредите прашина на екраните и мониторите и дамки што ги оставаат влажните марамчиња.

На сите овие гаџети им е потребна посебна нежна грижа што не остава гребнатини, дамки или влакна зад себе. Бришењето за оптика и екрани е специјално дизајнирано за овие деликатни површини.

Марамицата е направена од велур микрофибер, што ја постигнува својата задача со стопроцентна успешност и веднаш ја отстранува нечистотијата. Специјалното ткаење без влакна на ткаенината не остава траги зад себе.

Големина 14,5 х 17,5 см.

ПРИМЕНА:
Користете сува крпа. Не пеглајте, не ја сушете на уреди од домот.

 

Шифра: 98898 Категорија