Продадено

Фиточај со златен корен и кинеска ангелика

730 ден

Биолошки активните компоненти во составот помагаат да се врати хармонијата во телото и да се зголеми неговата отпорност на негативни фактори на животната средина. Билките содржани во билната мешавина помагаат во нормализирање на хормоналните нивоа на женското тело.

Состав: Rhodiola Tetramerous (црвена четка) ризоми и корени (1500 mg), ризоми и корени Angelica Sinensis (1500 mg), цвеќиња од невен (900 mg), ленено семе (900 mg), цвеќиња од камилица (600 mg), ехинацеа и Лисја (600 mg).
Предупредување: не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките, не користете за време на бременост и доење, во случај на висок крвен притисок, зголемена нервна раздразливост, несоница, прогресивни системски заболувања.
Се препорачува да се консултирате со вашиот лекар пред употреба. Не користете со лекови. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете додатоци во исхраната како замена за врвна и урамнотежена исхрана.

 

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.

 

Нема на залиха

Шифра: 123912 Категорија