Дамски влошки со билки за критични денови „Нефритена свежина” (10 бр.)

498 ден

Циклусните влошки Нефритова свежина се нова генерација на производи за лична хигиена со патентиран фитокомплекс, кој беше развиен во Гуангжу научно-истражувачкиот институт.

Билките кои се вклучени во составот помагаат при:
– елиминирање на бактерии и непријатен мирис; ублажување на чешање и иритации;
помага да се нормализира менструалниот циклус; дава чувство на удобност и свежина.

Карактеристики:
5 заштитни слоеви. Додадовме дополнителен слој на целулоза за да ја подобриме апсорпцијата и сигурноста. Слој што апсорбира 20% повеќе гел , а тоа значи дека апсорпционата брзина сега е уште поголема! Важно: го употребуваме истиот абсорбент во новите санитарни влошки како кај бебешките пелени;
– Бројот на заштитни бариери кои го блокираат протекувањето се зголемени два пати , “дишење” природен горен слој со подобрена перфорација.

Активни состојки:

Екстракт од листови на кинеска Камелија – извлечена од Camellia Sinensis. Во него се содржат активни супстанции Тани, кофеин, теин, етерични масла, витамини Ц, П, К, ПП, Р. Кинеската Камелија е лидер меѓу растенијата кои содржат полифеноли, витаминот Е како антиоксиданс во борбата со слободните радикали. Полифенолите во зелениот чај имаат антивоспалително и антибактериско дејство, придонесуваат продирање на активните материи преку кожата.

Екстракт од нане – широко употребувана алатка во кинеската медицина. Тој е моќен антиоксидант, има анти-воспалително дејства, ја намалува болката.
Масло од каранфилче – има противвоспалително и антисептично дејство, придонесува за нормализирање на циклусот.

Шифра: 61912 Категорија: