Продадено

Лосион за после бричење Man inside

1.050 ден

Дали и Вие сте маж кој се задоволува само со најдоброто? Драго ни е што можеме да понудиме најквалитетна нега за кожа по бричење – Man Inside лосион.

Веднаш смирува иритации, го намалува црвенилото и ја спречува сувоста. Ги зајакнува раните, помага да се забрза нивното лекување и при редовна употреба, во голема мера ја подобрува состојбата на кожата.

Формулата има многу пријатна машка арома и остава долго чувство на чистота и свежина.

Активни состојки:

Алантоин е одлична алатка за справување со иритирана кожа по бричење. Тоа помага брзо да ја обнови кожата и да го врати својот здрав изглед. Ексфолира и спречува штетни ефекти.

Пантенол е исклучително неопходен ако се пресечете за време на бричење. Таа и овозможува на раната брзо да се опорави, има силен антисептичен и антиинфламаторски ефект.

Начин на употреба:
Нанесете веднаш по бричење, на сува кожа.

Нема на залиха

Шифра: 10128 Категории ,