CC крем Fucoidan

1.710 ден

Несовршеностите на кожата ви го расипуваат расположението и слоевите на темелите и додаваат непријатност? Заборавете на повеќеслојното покритие за вашата кожа. Нашиот нов крем TianDe CC ви дава сè што и треба на вашата кожа за да изгледа совршено!

Крем CC е вистинско волшебно стапче на козметичкиот свет. Се чини дека може да стори сé: го рамни тонот на кожата, ги покрива несовршеностите и  обезбедува заштита.  CC кремот не само што ја тонира и ја хидрира вашата кожа, туку ја подмладува, бидејќи нејзината формула содржи фукоза и други ефикасни состојки.

Не треба да одбирате нијанса – „паметниот“ крем TianDe се прилагодува на тонот на вашата кожа и се меша непречено, без ефектот „маска“.

ПРИМЕНА:
Мачкајте го CC кремот на чисто лице со лесни движења.

SKU: 15606 Категории ,